dodano: 06.04.2021 w kategorii: Linie lotnicze, Newsy | Tagi: ,

Amazon podpisał umowę z CargoJet

Amazon Air rozszerzy swoje relacje z kanadyjskim przewoźnikiem towarowym Cargojet poprzez umowę na obsługę dwóch frachtowców w imieniu giganta handlu elektronicznego.

Umowa o usługach transportu lotniczego przewiduje, że Cargojet będzie obsługiwał dwa samoloty B767-300BDSF należące do Amazona w ramach sieci Amazon Air na zasadzie CMI w Kanadzie od połowy 2021 roku.

To posunięcie jest następstwem zeszłorocznej decyzji Amazona o rozpoczęciu inwestycji w posiadanie własnego samolotu.

Cargojet spodziewa się, że umowa przyniesie z czasem dodatkowy wzrost przychodów i przepływów pieniężnych Cargojet. Umowa ma czteroletni okres obowiązywania z trzema kolejnymi dwuletnimi opcjami przedłużenia.

Umowa została zawarta, ponieważ w ostatnich latach firmy ze sobą ściśle współpracowały, świadcząc usługi nocnego transportu lotniczego i loty czarterowe.

Amazon korzysta z nocnej sieci lotniczej Cargojet i usług czarterowych samolotów do transportu paczek z obiektów Amazon do innych placówek/oddziałów Amazon.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą długoterminową współpracę o dostarczenie portfolio usług, które wspierają szybki rozwój handlu elektronicznego w Kanadzie. Ta nowa czteroletnia umowa z opcjami odnowienia jest świadectwem naszego nieustannego dążenia do przekraczania oczekiwań klientów ”- powiedział dr Ajay Virmani, prezes i dyrektor generalny Cargojet.

Cargojet jest wiodącym kanadyjskim dostawcą wrażliwych czasowo usług transportu lotniczego premium do wszystkich głównych miast w Ameryce Północnej, świadczącym dedykowane usługi ACMI i International Charter oraz przewozi ponad 11 340 000 kg ładunku tygodniowo.

Cargojet obsługuje swoją sieć z własną flotą 27 samolotów Cargo.

Zdjęcie: CargoJet