dodano: 09.04.2021 w kategorii: Linie lotnicze, Newsy | Tagi: ,

Nowy B767-200F we flocie Raya Airways

Malezja Raya Airways odebrała dodatkowy samolot Boeing 767-200F, który ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie w handlu elektronicznym.

Przewoźnik powiedział, że dodanie zwiększyło całkowitą wielkość floty do czterech samolotów, w tym dwa Boeing 767-200F i jeden Boeing 737-400F.

Mohamad Najib Ishak, dyrektor zarządzający Raya Airways, powiedział: „Przyspieszony rozwój handlu elektronicznego zmienił również nasze zobowiązanie do przewidywania i reagowania na zmieniające się potrzeby naszych klientów oraz do zwiększania naszej obecności w regionie.

„Dzięki zwiększonej przepustowości jesteśmy gotowi, aby stale rozszerzać nasze usługi w określonym czasie do większej liczby miejsc docelowych w ASEAN i potencjalnie w całym regionie Azji i Pacyfiku. Nasza sieć regionalna składa się obecnie z ponad 70 lotów komercyjnych tygodniowo, stolice i inne główne centra biznesowe są ze sobą połączone ”.

B767-200F ma ładowność około 40 ton i szacowany zasięg 5500 km.

Samolot został dostarczony z lotniska Wilmington Air Park w USA i wylądował na lotnisku Sultan Abdul Aziz Shah 6 kwietnia, gdzie znajduje się główna baza Raya Airways.

źródło i zdjęcie: Raya Airways